Żuraw samojezdny DEMAG AC250-5 - sklep.corleonis.pl

Wykonywanie prac budowlanych nieraz wymaga przenoszenia ciężkich ładunków, takich jak na przykład elementy konstrukcyjne. Kiedy trzeba je przenieść na większą wysokość, użycie żurawia jest konieczne. Modele samojezdne są wyjątkowo kompaktowe i zwrotne, a także łatwo można je przetransportować w inne miejsce placu budowy. Prezentowany model cechuje się rekordowym przy tej kompaktowości udźwigiem. Dzięki temu jest uniwersalnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w przypadku wielu zadań budowlanych i transportowych. Jest także używany w przypadku prac związanych z montażem żurawi wieżowych.

Żuraw samojezdny DEMAG AC250-5
obrazek prezentujacy

Żuraw samojezdny DEMAG - Oferta

Żuraw samojezdny DEMAG posiada bardzo mocny silnik marki Scania, który umożliwia swobodne poruszanie się po drogach, a także po nierównym terenie. Posiada 5 osiowe zawieszenie. Jest doceniany za prostotę obsługi oraz mnogość zastosowań. W wielu przypadkach może zastępować żurawie wieżowe, jeśli prace dotyczą budowy niższych obiektów. Jest stosunkowo prosty w sterowaniu, a inteligentne systemy na pokładzie żurawia pozwalają ograniczyć koszty operacyjne, a także związane z eksploatacją poszczególnych elementów. Dźwig posiada osie skrętne, co tym bardziej ułatwia manewrowanie w praktycznie każdym miejscu pracy.

Żuraw samojezdny DEMAG AC250-5 - Specyfikacja

Udźwig maksymalny tego urządzenia robi wrażenie, ponieważ wynosi aż 250 t, mimo niewielkiej konstrukcji - długość pojazdu to 14,49 m. Maksymalna długość 7-sekcyjnego wysięgnika to 70 m. Rok produkcji to 2017, dlatego sprzęt jest wyposażony w nowoczesne technologie, prędkość maksymalna wynosi 85 km/h. Jednostka napędowa to Scania DC13 o mocy 500 KM (368 KW), natomiast napęd i sterowanie to 10x8x10. Dzięki automatycznej skrzyni biegów jazda pojazdem jest wyjątkowo komfortowa. Wysięgnik dodatkowy jest składany na 0 st, 20 st. i 40 st. Sterowanie wysięgnikiem jest intuicyjne i nieskomplikowane.

Żuraw samojezdny AC250-5 - Cena

Cena żurawia jest zależna od kompletnego wyposażenia i akcesoriów dodatkowych, a także wielkości zamówienia. Biorąc jednak pod uwagę zakres prac, które może wykonać urządzenie, koszt zakupu jest wyjątkowo atrakcyjny. Warto wspomnieć tutaj o inteligentnych systemach oraz koncepcji pojedynczego silnika i funkcji start-stop, dzięki którym praca jest prosta, a sama maszyna zużywa się bardzo wolno, co obniża cenę konserwacji i koszty operacyjne. Dzięki temu żuraw cieszy się rosnącą popularnością wśród firm budowlanych.

Żuraw samojezdny DEMAG AC250-5- Opinie

Opinie dotyczące produktu nieprzypadkowo są tak pozytywne. Jest to związane między innymi z nowoczesnością zastosowanych technologii, ale też prostotą obsługi i niezawodnością. Warto podkreślić też łatwość manewrowania. Opinie specjalistów szeroko doceniają też udźwig sprzętu oraz szybkość jazdy, ponieważ dzięki temu żuraw normalnie porusza się po drogach. Ponadto firmy użytkujące żuraw samojezdny DEMAG AC250-5 doceniają jego konkurencyjną cenę oraz niskie koszty eksploatacji i konserwacji. Jest to zasługa producenta, który na przestrzeni lat konsultacji z ekspertami i użytkownikami cały czas rozwija swoje propozycje.